Podpora opatrovateľskej služby v obci Horná Súča“

„Podpora opatrovateľskej služby v obci Horná Súča“

realizuje dopytovo-orientovaný projekt

Operačný program:      Ľudské zdroje

Kód výzvy:                  OP ĽZ DOP 2021/8.1.1/01

Kód projektu:              312081BKB4

Názov projektu:           Podpora opatrovateľskej služby v obci Horná Súča

Realizácia projektu:      01.2022 – 11.2023

Rozpočet projektu:      16 320,00 €

Spolufinancovanie:       0 %

Cieľová skupina:          1. deti a plnoleté fyzické osoby, ktorým sa poskytujú sociálne služby

2. zamestnanci vykonávajúci politiky a opatrenia v oblasti sociálneho začlenenia vo                             verejnom aj v neverejnom sektore

Ciele projektu:             Cieľom projektu je zabezpečiť rozvoj životnej úrovne cieľových skupín a zlepšiť prístup ku kvalitným a cenovo prístupným sociálnym službám prostredníctvom poskytovania opatrovateľskej služby v obci Horná Súča. Uvedený cieľ prispeje k predchádzaniu umiestňovania klientov do zariadení sociálnych služieb, kedy často práve zmena domáceho prostredia nepriaznivo vplýva na ich celkový psychický a zdravotný stav. Prostredníctvom odborne poskytovanej opatrovateľskej služby sa zlepší kvalita života seniorov a zdravotne postihnutých občanov, ktorí sú odkázaní na sociálnu službu.

Aktivity projektu:         Hlavnou aktivitou projektu je „Poskytovanie opatrovateľskej služby“. Hlavná aktivita sa vykonáva počas 23 mesiacov realizácie projekt. Opatrovateľskú službu poskytuje  1 opatrovateľka na celý úväzok v pracovnoprávnom vzťahu žiadateľa. Cieľovou skupinou projektu sú: 1. Deti (maloleté osoby) a plnoleté fyzické osoby, ktorým sa poskytujú sociálne služby; - seniori, resp. obyvatelia našej obce so zdravotným znevýhodnením, ktorým bolo na základe rozhodnutia predelená opatrovateľská pomoc zo strany obce. 2. Zamestnanci vykonávajúci politiky a opatrenia v oblasti sociálneho začlenenia vo verejnom sektore – pôvodní, resp. noví zamestnanci pre výkon opatrovania.

Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Európskeho sociálneho fondu a Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Operačného programu Ľudské zdroje

www.esf.gov.sk, www.ia.gov.sk, www.employment.gov.sk

Dátum vloženia: 5. 1. 2022 14:22