Oznam k miestnym daniam a poplatku za KO a DSO

OZNAM  K   MIESTNYM DANIAM   A POPLATKU

DAŇ Z NEHNUTEĽNOSTÍ

Občania, ktorým v roku 2021 nastali zmeny vo vlastníctve nehnuteľností t.z. skolaudovali, predali, kúpili, zdedili, darovali  nehnuteľnosť (pozemok alebo stavbu), sú povinní do 31.januára 2022 podať priznanie k dani z nehnuteľnosti.

DAŇ ZA PSA

Občania, ktorí v roku 2021 nadobudli do vlastníctva psa, sú držiteľmi psa alebo ktorým uhynul pes, sú povinní do 31. januára 2022 podať priznanie k dani za psa.

Každý pes držaný nepretržite viac ako 90 dní na území obce Horná Súča podlieha evidencii psov. Držiteľ psa je povinný prihlásiť psa do evidencie obce Horná Súča a vyzdvihnúť si známku na psa na Obecnom úrade v Hornej Súči.

POPLATOK ZA KOMUNÁLNY ODPAD

Občania, ktorí chcú požiadať o zníženie alebo odpustenie poplatku za komunálny odpad  v zmysle všeobecne záväzného nariadenia Obce Horná Súča č. 3/2019 v znení VZN č.4/2021, môžu  žiadosti spolu s dokladmi preukazujúcimi nárok na zníženie alebo odpustenie poplatku doručiť na Obecný úrad v Hornej Súči do 30 dní od vzniku nároku na zníženie alebo odpustenie poplatku.

Všeobecne záväzné nariadenie o miestnych daniach a miestnom poplatku za KO a DSO v Obci Horná Súča č. 3/2019 v znení neskorších predpisov  – viď  samosprava/uradna-tabula-obce-horna-suca/vseobecno-zavazne-nariadenia-obce/

Tlačivá – priznanie k dani z nehnuteľnosti, k dani za psa, žiadosti na zníženie a odpustenie poplatku za KO a DSO sú k dispozícii na Obecnom úrade v Hornej Súči kanc.č.5 a na samosprava/obecny-urad/tlaciva/

Informácie: Obecný úrad Horná Súča, Škundová Paula, kanc.č. 5

tel: 032/6519614, email: paula.skundova@hornasuca.sk